COMPETITION SPONSORS

  • 1 Jason Black presentes the Voodoo Venue Cup to the 4 semi-final captains
  • 1 Jason Black presentes the Voodoo Venue Cup to the 4 semi-final captains
  • 1 Glenea United Reserves, Glencar Inn Saturday Reserves Division Champions 2016
  • 1 The Oscar Traynor panel pictured before the semi-final in Ennis

LATEST FIXTURES

Saturday 01st October, 2016
Glencar Inn Saturday Division
14:00 Fintown Harps AFC vs Arranmore United Seamus McGrory Pairc Achla Fintown
14:00 Glencar Celtic vs Dunlewey Celtic Dessie McLaughlin Flag Pole Field
14:00 Strand Rovers FC vs Orchard FC Liam McConigley Strand Park
Saturday Reserve Division
14:00 Castlefin Celtic vs Milford United FC Barry Hunter Park View Castlefin
14:00 Erne Wanderers FC vs Glenree United FC George Clinton Lakeside Centre - Ballyshannon
14:00 Glenea United Reserves vs Donegal Town FC Reserves Michael McFadden Glasserchoo
14:00 Kilmacrennan Celtic FC vs St Catherines FC Michael Mulhern Letterkenny Community Center Pitch
Sunday 02nd October, 2016
Brian McCormick Sports Premier
14:00 Castlefin Celtic vs Glenea United Patrick Martin Park View Castlefin
14:00 Killdrum Tigers vs Kilmacrennan Celtic FC Kevin Logue Kildrum
14:00 Milford United FC vs Lagan Harps FC Mick Lagan Moyle View Park Milford
14:00 Rathmullan Celtic vs Convoy Arsenal FC Paddy Duffy Flag Pole Field
Temple Domestic Division One
14:00 Bonagee United FC vs Gweedore United FC Joe McHugh Dry Arch Park
14:00 Deele Harps FC vs Cappry Rovers Martin McAnenny Lifford Ath Centre
14:00 Donegal Town FC vs Gweedore Celtic James Malseed Hospital Field
14:00 Erne Wanderers FC vs Glenree United FC Andrew Mullen Lakeside Centre - Ballyshannon
14:00 Keadue Rovers FC vs Raphoe Town Liam McLaughlin Central Park Keadue
CT Ball Division 2
14:00 Ballybofey United FC vs Eany Celtic FC Frank Duff Finn View Park-Ballybofey
14:00 Drumkeen United vs Letterbarrow Celtic FC Brian O Kane Drumkeen
14:00 Dunkineely Celtic FC vs Kerrykeel 71 FC Ed Moore Darney Park
Saturday 08th October, 2016
Glencar Inn Saturday Division
13:00 Orchard FC vs Arranmore United TBC Letterkenny Community Center Pitch
14:00 Fintown Harps AFC vs Dunlewey Celtic TBC Pairc Achla Fintown
14:00 Strand Rovers FC vs Drumbar FC TBC Strand Park
Saturday Reserve Division
14:00 Erne Wanderers FC vs Cappry Rovers TBC Lakeside Centre - Ballyshannon
14:00 Glenree United FC vs Drumoghill FC Res TBC Glenree Park
14:00 Keadue Rovers FC vs Glenea United Reserves TBC Central Park Keadue
14:00 Milford United FC vs St Catherines FC TBC Moyle View Park Milford
Sunday 09th October, 2016
Brian McCormick Sports Premier
14:00 Convoy Arsenal FC vs Lagan Harps FC TBC Orchard Park - Convoy
14:00 Drumoghill FC vs Milford United FC TBC The Moss
14:00 Glenea United vs Kilmacrennan Celtic FC TBC Glasserchoo
14:00 St Catherines FC vs Rathmullan Celtic TBC Emerald Park Killybegs
Temple Domestic Division One
14:00 Bonagee United FC vs Gweedore Celtic TBC Dry Arch Park
14:00 Deele Harps FC vs Donegal Town FC TBC Lifford Ath Centre
14:00 Erne Wanderers FC vs Raphoe Town TBC Lakeside Centre - Ballyshannon
14:00 Glenree United FC vs Gweedore United FC TBC Glenree Park
14:00 Keadue Rovers FC vs Cappry Rovers TBC Central Park Keadue
CT Ball Division 2
14:00 Cranford FC vs Copany Rovers FC TBC Cranford Park
14:00 Curragh Athletic FC vs Letterbarrow Celtic FC TBC Curragh Sports Complex Killygordon
14:00 Kerrykeel 71 FC vs Drumkeen United TBC Rabs Park-Kerrykeel
14:00 Lifford Celtic FC vs Dunkineely Celtic FC TBC Green Brae Lifford
14:00 Whitestrand United FC vs Ballybofey United FC TBC McGarvey Park Whitestrand
Saturday 15th October, 2016
Glencar Inn Saturday Division
13:00 Arranmore United vs Glencar Celtic TBC Rannagh Park-Arranmore
14:00 Dunlewey Celtic vs Strand Rovers FC TBC Glentornan park - Dunlewey
Saturday Reserve Division
14:00 Cappry Rovers vs St Catherines FC TBC Cappry Park
14:00 Donegal Town FC Reserves vs Drumoghill FC Res TBC Hospital Field
14:00 Erne Wanderers FC vs Castlefin Celtic TBC Lakeside Centre - Ballyshannon
14:00 Glenea United Reserves vs Kilmacrennan Celtic FC TBC Glasserchoo
14:00 Keadue Rovers FC vs Milford United FC TBC Central Park Keadue
Sunday 16th October, 2016
Brian McCormick Sports Premier
14:00 Killdrum Tigers vs Drumoghill FC TBC Kildrum
14:00 Lagan Harps FC vs Kilmacrennan Celtic FC TBC Orchard Park-Manor
14:00 Milford United FC vs Convoy Arsenal FC TBC Moyle View Park Milford
14:00 Rathmullan Celtic vs Castlefin Celtic TBC Flag Pole Field
14:00 St Catherines FC vs Glenea United TBC Emerald Park Killybegs
Temple Domestic Division One
14:00 Cappry Rovers vs Bonagee United FC TBC Cappry Park
14:00 Donegal Town FC vs Keadue Rovers FC TBC Hospital Field
14:00 Gweedore Celtic vs Erne Wanderers FC TBC Screaban Industrial Estate Derrybeg
14:00 Gweedore United FC vs Deele Harps FC TBC Carrickboyle
14:00 Raphoe Town vs Glenree United FC TBC Deele College Raphoe
CT Ball Division 2
14:00 Ballybofey United FC vs Kerrykeel 71 FC TBC Finn View Park-Ballybofey
14:00 Copany Rovers FC vs Whitestrand United FC TBC Killowen Park Laghey
14:00 Drumkeen United vs Curragh Athletic FC TBC Drumkeen
14:00 Dunkineely Celtic FC vs Cranford FC TBC Darney Park
14:00 Letterbarrow Celtic FC vs Eany Celtic FC TBC Tymeen
Saturday 22nd October, 2016
Voodoo Venue Cup
14:00 Milford United FC vs St Catherines FC TBC Moyle View Park Milford
Glencar Inn Saturday Division
14:00 Arranmore United vs Drumbar FC TBC Rannagh Park-Arranmore
14:00 Glencar Celtic vs Fintown Harps AFC TBC Flag Pole Field
14:00 Orchard FC vs Dunlewey Celtic TBC Letterkenny Community Center Pitch
Saturday Reserve Division
14:00 Cappry Rovers vs Glenree United FC TBC Cappry Park
14:00 Keadue Rovers FC vs Erne Wanderers FC TBC Central Park Keadue
14:00 Kilmacrennan Celtic FC vs Castlefin Celtic TBC TBC
view all fixtures here

LATEST RESULTS

Friday 30th September, 2016
CT Ball Division 2
Copany Rovers FC 1 vs 2 Curragh Athletic FC
Sunday 25th September, 2016
FAI Junior Cup
Raphoe Town 2 vs 0 Bonagee United FC
Brian McCormick Sports Premier
Convoy Arsenal FC 2 vs 2 St Catherines FC
Drumoghill FC 2 vs 1 Castlefin Celtic
Glenea United 2 vs 1 Milford United FC
Kilmacrennan Celtic FC 1 vs 6 Rathmullan Celtic
Lagan Harps FC 1 vs 3 Killdrum Tigers
Temple Domestic Division One
Glenree United FC 2 vs 6 Deele Harps FC
Gweedore Celtic 4 vs 2 Keadue Rovers FC
Gweedore United FC 1 vs 5 Erne Wanderers FC
CT Ball Division 2
Cranford FC 1 vs 5 Lifford Celtic FC
Curragh Athletic FC 0 vs 4 Ballybofey United FC
Eany Celtic FC 3 vs 4 Drumkeen United
Saturday 24th September, 2016
Voodoo Venue Cup
Arranmore United 3 vs 0 Drumbar FC
Cappry Rovers 0 vs 3 Strand Rovers FC
Glencar Celtic 1 vs 3 Keadue Rovers FC
Glenree United FC 1 vs 2 Dunlewey Celtic
Orchard FC 4 vs 2 Donegal Town FC
Saturday Reserve Division
Castlefin Celtic 4 vs 3 Drumoghill FC Res
Thursday 22nd September, 2016
Voodoo Venue Cup
Erne Wanderers FC 5 vs 7 Kilmacrennan Celtic FC
Sunday 18th September, 2016
FAI Junior Cup
Ballybofey United FC 1 vs 4 Castlefin Celtic
Cappry Rovers 4 vs 5 Drumoghill FC
Cavan Town 1 vs 2 Killdrum Tigers
Clones Town 3 vs 1 Kilmacrennan Celtic FC
Cockhill Celtic Youths 0 vs 2 Cranford FC
Convoy Arsenal FC 1 vs 2 Illies Celtic
Drumkeen United 3 vs 0 Gweedore United FC
Erne Wanderers FC 9 vs 2 Culdaff FC
Glenea United 3 vs 0 Cavan Rovers
Greencastle FC 2 vs 0 Lifford Celtic FC
KS Eagles 2 vs 1 Glenree United FC
Lagan Harps FC 7 vs 3 Gweedore Celtic
Milford United FC 3 vs 2 Rathmullan Celtic
Temple Domestic Division One
Raphoe Town 2 vs 2 Deele Harps FC
CT Ball Division 2
Copany Rovers FC 0 vs 3 Letterbarrow Celtic FC
Dunkineely Celtic FC 3 vs 0 Eany Celtic FC
Saturday 17th September, 2016
FAI Junior Cup
Arranmore United 0 vs 1 Glengad United
Monaghan Town 0 vs 3 Keadue Rovers FC
Glencar Inn Saturday Division
Strand Rovers FC 2 vs 2 Glencar Celtic
Drumbar FC 2 vs 5 Dunlewey Celtic
Orchard FC 8 vs 0 Fintown Harps AFC
Saturday Reserve Division
Drumoghill FC Res 3 vs 4 Cappry Rovers
Glenree United FC 1 vs 7 Glenea United Reserves
Milford United FC 2 vs 2 Kilmacrennan Celtic FC
St Catherines FC 6 vs 2 Donegal Town FC Reserves
Wednesday 07th September, 2016
Glenea United Reserves 2 vs 0 Drumoghill FC Res
Tuesday 06th September, 2016
Glencar Inn Saturday Division
Glencar Celtic 2 vs 1 Orchard FC
Sunday 04th September, 2016
Brian McCormick Sports Premier
Castlefin Celtic 0 vs 0 Convoy Arsenal FC
Drumoghill FC 2 vs 0 Glenea United
Killdrum Tigers 1 vs 1 Milford United FC
Rathmullan Celtic 4 vs 0 Lagan Harps FC
St Catherines FC 0 vs 2 Kilmacrennan Celtic FC
Temple Domestic Division One
Deele Harps FC 2 vs 2 Bonagee United FC
Erne Wanderers FC 4 vs 0 Keadue Rovers FC
Glenree United FC 0 vs 3 Donegal Town FC
Gweedore Celtic 2 vs 1 Raphoe Town
CT Ball Division 2
Curragh Athletic FC 1 vs 6 Dunkineely Celtic FC
Eany Celtic FC 3 vs 2 Copany Rovers FC
Kerrykeel 71 FC 0 vs 3 Lifford Celtic FC
Letterbarrow Celtic FC 2 vs 4 Ballybofey United FC
Whitestrand United FC 0 vs 1 Cranford FC
Saturday 03rd September, 2016
Glencar Inn Saturday Division
Arranmore United 4 vs 0 Strand Rovers FC
Drumbar FC 4 vs 4 Fintown Harps AFC
Saturday Reserve Division
Castlefin Celtic 4 vs 1 Glenea United Reserves
Drumoghill FC Res 2 vs 1 St Catherines FC
Glenree United FC 0 vs 3 Donegal Town FC Reserves
Milford United FC 2 vs 3 Cappry Rovers
Thursday 01st September, 2016
Erne Wanderers FC 1 vs 2 Kilmacrennan Celtic FC
Sunday 28th August, 2016
Brian McCormick Cup
Ballybofey United FC 4 vs 1 Castlefin Celtic
Keadue Rovers FC 6 vs 5 Gweedore United FC
Rathmullan Celtic 3 vs 1 Lagan Harps FC
St Catherines FC 5 vs 1 Donegal Town FC
Saturday 27th August, 2016
Glencar Inn Saturday Division
Dunlewey Celtic 0 vs 5 Arranmore United
Drumbar FC 3 vs 4 Orchard FC
Fintown Harps AFC 3 vs 2 Strand Rovers FC
Saturday Reserve Division
Cappry Rovers 1 vs 5 Castlefin Celtic
Donegal Town FC Reserves 3 vs 1 Erne Wanderers FC
Glenea United Reserves 0 vs 0 Milford United FC
Kilmacrennan Celtic FC 5 vs 4 Glenree United FC
Wednesday 24th August, 2016
Keadue Rovers FC 0 vs 2 Drumoghill FC Res
Sunday 21st August, 2016
Brian McCormick Cup
Drumkeen United 0 vs 1 Rathmullan Celtic
Ballybofey United FC 5 vs 3 Killdrum Tigers
Deele Harps FC 1 vs 5 Castlefin Celtic
Donegal Town FC 4 vs 1 Cappry Rovers
Drumoghill FC 6 vs 7 Lagan Harps FC
Glenea United 2 vs 3 Keadue Rovers FC
Gweedore United FC 2 vs 1 Glenree United FC
St Catherines FC 3 vs 2 Erne Wanderers FC
Saturday 20th August, 2016
Voodoo Venue Cup
Drumoghill FC 1 vs 4 Donegal Town FC
Glenea United 1 vs 2 Milford United FC
Orchard FC 4 vs 0 Fintown Harps AFC
Wednesday 17th August, 2016
Brian McCormick Cup
Castlefin Celtic 2 vs 1 Raphoe Town
Monday 15th August, 2016
Erne Wanderers FC 2 vs 1 Copany Rovers FC
Sunday 14th August, 2016
Ballybofey United FC 7 vs 1 Curragh Athletic FC
Drumkeen United 1 vs 0 Whitestrand United FC
Drumoghill FC 4 vs 1 Bonagee United FC
Glenea United 3 vs 1 Kilmacrennan Celtic FC
Gweedore Celtic 1 vs 2 Keadue Rovers FC
Kerrykeel 71 FC 0 vs 8 Rathmullan Celtic
Killdrum Tigers 2 vs 1 Lifford Celtic FC
Letterbarrow Celtic FC 0 vs 2 Cappry Rovers
Milford United FC 0 vs 3 Lagan Harps FC
Saturday 13th August, 2016
Gweedore United FC 4 vs 2 Cranford FC
Deele Harps FC 2 vs 1 Convoy Arsenal FC
Friday 12th August, 2016
Donegal Town FC 7 vs 1 Eany Celtic FC
St Catherines FC 4 vs 2 Dunkineely Celtic FC
view all results here

LATEST NEWS

Season 2016-2017
27/07/2016
Brian McCormick Cup - 14 August 2016 Voodoo Venue Cup - 20 August 2016Brian McCormick Cup - 21 August...
read on


Play Off
15/05/2016
22-05-16 Donegal Town 1 - 2 Rathmullen Celtic
read on



also in the news :
17/04/2016
1-05-16 @2ko Play off promotion...
27/03/2016
Brian McCormick Sports and Leisure...
25/03/2016
Oscar Traynor Fixtures 3...
18/02/2016
Sunday 13 MarchCappry Rovers v...

Player Profile

SPONSORED ADS